Ez a bejegyzés egy jó kis inspiráció lehet azoknak, akik a tavasz közeledtével szeretnék az erkélyüket hangulatosabbá varázsolni. Legyen szó egy kis loggia-ról (mint a mi esetünkben is), vagy egy nagyobb erkélyről, kis változtatással és megfelelő kiegészítők választásával könnyen az otthonunk kedvenc részévé varázsolhatjuk ezt a helyiséget.
Igaz, már több év is eltelt, de erre a kis felújításra még mindig örömmel gondolok vissza. Judit - akivel akkor még együtt őröltük a multi malmát - az interneten szörfölve belebotlott egy cikkbe, amely felújított erkélyeket mutatott be, szemléltetve milyen ötletesen is ki lehet használni ezeket az általában kis alapterületű helyiségeket. Rögtön nekem szegezte a kérdést: „Mikor fogsz majd tudni Te is ilyeneket csinálni?” – célzott az akkoriban folyamatban lévő tanulmányaimra a lakberendező tanfolyamon. „Hát, azt hiszem, eddig is tudtam... ☺”.
Innentől nem volt kérdés, hogy a lakásához tartozó picike kis loggiát együtt, saját kezűleg fogjuk újjávarázsolni. A kis alapterületű, zárt erkélyt az előző tulajdonos plafonig befedte lambériával, a két végébe egy-egy beépített szekrényt is készített.
Ezektől nem akartunk teljesen megszabadulni, de szempont volt, hogy a jelenleg tárolóként használt helyiségből egy kellemes kis teret alakítsunk ki, ahol lehet egy finom pohár bor és/vagy egy jó könyv társaságában ücsörögni. Az is fontos volt, hogy mindezt minimális összegből tudjuk megvalósítani.
Megbeszéltük, hogy mindenképpen világosítani szeretnénk a teret, feldobva azt vidám színekkel. Az alap világos krémszín mellett zöld és narancssárga kiegészítőkre esett a választásunk, mivel a lakásában is ezek a színek uralkodnak. Bevállaltuk, hogy az erkély összes fa felületét saját kezűleg festjük át. Miután Judit apukája az egyik beépített szekrényből levágott egy részt – hogy paddá tudjuk azt alakítani - mindenhol átcsiszoltuk a lambériát és a szekrényeket, eltávolítva ezzel a rajta lévő fényes lakkot és a felületi egyenletlenségeket. Alapos tisztítás után álltunk neki a festésnek, amihez az OBI saját márkás, krémszínű lazúrfestékét használtuk.
A festék viszonylag lassan száradt. Keveset higítottam rajta, így két réteg elég lett az elérni kívánt eredményhez. Összességében – ha az előkészületeket nem számítjuk - két nap elegendő volt, hogy a loggia elkészüljön és a tároló funkciót részben megtartva, szuper pihenőhelyiséggé változzon át.
A végeredményről készült fotókat Besenczi Richard készítette:
Remélem a bejegyzésem Nektek is meghozta a kedveteket egy kis felújításhoz és nem féltek majd belevágni! :)
Ha nem akarsz lemaradni a hasonló ötleteimről, kövesd a Facebook és az Instagram oldalamat is!
Puszi,
Ági